Maledivy jsou velmi krásná země. To napadne každého, kdo se zadívá do nabídek cestovních kanceláří, které nás lákají na kýčovité fotky malebných ostrovů se zářivě bílým pískem. Luxusní chatičky na hladině oceánu obklopuje křišťálově čistá voda, přecházející do všech odstínů modré. Pokud Vás tato vábnička dostane a na Maledivy se vydáte, budete zklamáni. Z této katalogové krásy totiž nespatříte vůbec nic.
Jak je to možné? Odpověď je snadná. Maledivy jsou placka a jejich úchvatná krása vynikne až z ptačí perspektivy. Na tuto problematiku jsme narazili krátce poté, co jsme na lodi během plavby po Maledivách zkonstruovali nejdelší sefie tyč na světě. Článek o ní si můžete přečíst zde. Pokud se tedy na Maledivy vydáte, tak možnost obdivovat jejich krásu máte jen dvakrát, a to když přilétáte nebo odlétáte. Pokud je to v noci, tak máte smůlu. A v případě, že se na Maledivy dopravíte jinak než letadlem, tak to jsou v podstatě vyhozené peníze.
Naštěstí to dnes, v době techniky, můžete obelstít. Po návratu z dovolené si projděte google mapy a na základě vzpomínek a satelitních snímků se pokochejte, kde jste vlastně byli. Nebo si s sebou vezměte řiditelný dron a za neustálého otravného bzučení můžete prozkoumávat okolí. My jsme namísto drona měli pytel na odpadky o obsahu 110 litrů, pár tehkých klacků, bavlnku, vlasec na ryby a pásku na vše – ductape. Po delších diskuzích na téma jak vyrobit draka a několika zátěžových testech se z horní paluby naší lodi vznesl do vzduchu opravdový a ručně vyrobený drak. Na konstrukci si navíc nesl GoPro kameru, která zachytila jak radostný okamžik startu, tak přistání, abychom i my se mohli pokochat okolní nádherou, která nám zůstávala skryta. Maledivy jsou prostě na draka víc než ideální.